Zarezerwuj stolik

Fine Dining w Restauracji Senses

2020-01-10 00:00:00
O fine diningu od pewnego czasu słyszymy coraz więcej i coraz częściej. Również w Warszawie znajdziemy wiele miejsc serwujących kuchnię w tym stylu. Wśród nich jest oczywiście Restauracja Senses, która może pochwalić się zdobytą i stale utrzymywaną gwiazdką Michelin.

Przygotowanie perfekcyjnych dań fine dining w Senses wymaga wysiłku całego naszego zespołu

A czym tak naprawdę jest fine dining? Na pewno nie da się go zdefiniować jednym słowem, ale gdyby spróbować, najlepiej chyba sprawdziłoby się „doświadczenie”. Na to, co przeżywamy podczas posiłku w tym stylu składa się bowiem całe mnóstwo czynników. Każdy z nich, nawet najmniejszy, wpływa w inny sposób na nasze zmysły. Zresztą właśnie to było inspiracją dla nazwy naszej Restauracji.
 
Jedno z dań menu fine dining w Senses

Jedno z dań menu fine dining w Senses

 

Senses, czyli zmysły

To dzięki nim jesteśmy w stanie doświadczać świata, poznawać go i iść przez niego. To właśnie na tym bazujemy. Smak pozwala poznać autorskie połączenia najlepszych produktów, a dzięki węchowi czujemy wszystkie, nawet najmniejsze nuty zapachowe, zastosowanych w daniach składników. Mówi się, że jemy oczami i chyba rzeczywiście, coś w tym jest prawda? To wzrok na początku może decydować o tym, czy nabieramy na coś ochoty. Doznania dotykowe umożliwiają poczucie wielu tekstur, a słuch... cóż... Czym byłaby udana kolacja bez elementów chrupiących, rozkosznie łamiących się czy też tajemniczego bulgotania?

To wszystko sprawia, że fine dining to wielkie przeżycie, które pozwala otworzyć się na nowe, pobudzając przy tym kreatywność i wyobraźnię. Taki posiłek to nie jest zwyczajne jedzenie, jakie mamy okazję kosztować codziennie, a prawdziwa celebracja smaków, pasji i życia.

 

Jedno z dań menu fine dining w Senses

W Senses dania fine dining są często udoskonalane i zmieniane

 

Choć niektórym może wydawać się, że fine dining charakteryzuje się zbyt wygórowaną ceną i niewielkimi porcjami, to jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że zazwyczaj zamawiamy nie pojedyncze danie, a całe menu degustacyjne. Set składa się z kilku bądź nawet kilkunastu propozycji, które rozbudzają wszystkie zmysły i przygotowane są ze składników najwyższej jakości. Choć z jednej strony zupełnie różnią się od siebie, to jednocześnie doskonale się uzupełniają. Połączenia smakowe, które znajdziecie Państwo na talerzach to kombinacje, które na początku mogą wydawać się zadziwiające, jednak wystarczy ich spróbować, by zrozumieć, że są o wiele lepszym niż tylko perfekcją.

Fine dining nie jest codziennością, nie ma co tego ukrywać, jednak właśnie o to w nim chodzi. Ma być wyjątkowym przeżyciem, którego pragniemy i na które czekamy. Zdarzeniem, znacznie różniącym się od wszystkich innych. Gwarantujemy, że set degustacyjny w Restauracji Senses pozwoli Państwu zrozumieć i pokochać fine dining w stu procentach.
Hello! My name is Andrea Camstra. I am head chef of SENSES Restaurant, and this is our blog. We publish here on an ongoing basis informations about what is happening with us. I hope you will check it out often!